ZAPOMNIAŁEŚ SWOICH DANYCH?

UTWÓRZ KONTO CAMMINARE

Jak dobrać rozmiar kaloszy?

To trudna decyzja, która wpływa nie tylko na komfort ich użytkowania, ale i nasze samopoczucie. Za małe kalosze mogą uciskać, a nawet zdeformować stopę, natomiast za duże będą narażać ją na urazy mechaniczne i kontuzje. Jak zatem dobrać właściwy rozmiar kaloszy, decydując się na ich zakup przez Internet?

Musimy znać długość wkładki buta. Wystarczy zmierzyć wkładkę z ulubionego buta i porównać wynik z poniższą tabelą rozmiarów. Można także odrysować stopę na kartce i zmierzyć odległość między dużym palcem a piętą. Do otrzymanego wyniku należy dodać 0,5 – 1 cm. Pamietajmy też o wyposażeniu swoich kaloszy w wkładkę lub ocieplacz, do którego musimy dodać trochę cm, aby nasz stopa bez problemu mieściła się w naszych nowych butach.

Jak zmierzyć długość stopy?

krok 1:

Połóż na podłodze kartkę papieru, a następnie postaw na niej gołą stopę, pamiętając, aby pięta opierała się o ścianę, tworząc z podłogą kąt prosty;

krok 2:

Obrysuj kształt stopy;

krok 3:

Powtórz obie czynności z drugą stopą;

krok 4:

Zmierz obie stopy (w centymetrach) – sprawdź długość w linii prostej, zaczynając od środka pięty do najdłuższego palca;

krok 5:

Przy doborze rozmiaru obuwia, zawsze sugeruj się jedynie pomiarem większej stopy;

krok 6:

Do ustalonego wymiaru dodaj około 0,5-1 cm luzu.

Warto wiedzieć!

Pamiętaj o tym, aby nie mierzyć długości stóp rano, ponieważ te zmieniają się w zależności od pory dnia. W związku z tym pomiar dokonany rano nie będzie precyzyjny. Najlepiej zrobić to za dnia, np. w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Kolejnym ważnym elementem związanym z doborem odpowiedniego rozmiaru butów jest samodzielne podjęcie decyzji. Pamiętaj, że to będą Twoje buty i to właśnie Tobie musi być w nich wygodnie.

TOP