category-img
category-img
category-img

Kalosze Bezpieczne


Idealne buty ochronne dostosowane do potrzeb Twojej branży. Obuwie jest wodoodporne i posiada właściwości termoizolacyjne, chroni przed działaniem wilgoci, podeszwy są odporne na działanie oleju napędowego oraz roślinnego.

Master S5

Master S5

Klasyfikacja S5 jest najbardziej rygorystyczną kategorią pod względem właściwości ochronnych dla obuwia ochronnego. Wyjątkową cechą klasyfikacji S5 jest to, że buty mają właściwości antystatyczne, są wyposażone w ochronny podnosek i podeszwę antyprzebiciową oraz gumową część podeszwy. Inne właściwości ochronne obejmują antypoślizgowość, pochłanianie energii w obszarze pięty, odporność na olej opałowy. Buty są testowane i certyfikowane zgodnie z normą EN ISO 20345: 2011.

Buty Master S5 posiadają wszystkie właściwości Mastera PRO, plus dodatkowo posiadają właściwości antyelektrostatyczne.

Buty Master S5 mogą być użytkowane , gdy zachodzi konieczność zmniejszenia naładowania elektrostatycznego poprzez odprowadzenie ładunków elektrostatycznych z ciała użytkownika.

Obuwie antyelektrostatyczne używa się aby wykluczyć niebezpieczeństwo zapłonu od iskry np. palnych substancji oraz gdy nie jest całkowicie wykluczone ryzyko porażenia elektrycznego spowodowane przez urządzenia elektryczne lub elementy znajdujące się pod napięciem.

Przy projektowaniu butów uwzględniono wymagania dotyczące ochrony użytkownika przez zagrożeniami, które mogą mieć wpływ na jego bezpieczeństwo i zdrowie.

Charakterystyka

  • antystatyczne
  • podeszwa gumowa antypoślizgowa
  • podnosek metalowy
  • wkładka antyprzebiciowa
Technologia

Dofinansowanie